Продавець ТОВ "ТАНТАЛ" розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
129 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

ТАНТАЛ
+380 (99) 543-65-69
+380 (98) 672-21-58

Ціна кріплення. Як вона формується і від чого залежить

Ціна кріплення. Як вона формується і від чого залежить

Дорого чи ні?

Ті, кому час від часу доводиться досліджувати метизний ринок України з метою придбання різноманітного кріплення, відзначили для себе, що розкид цін на різні види і типи кріплення може оцінюватися порядками (порядок ― це 10 разів).

З двох гайок, які для Покупця мало чим відрізняються (наприклад, їх висота розрізняється на 1 мм) одна варто 0,30 грн, а інша 3,00 грн. Відразу важко зрозуміти: 3,00 грн. ― це дорого чи ні? ― адже гайки майже однакові. Чому ж так відбувається?

Фактори що впливають на ціну кріплення

Спробуємо розібратися з принципами ціноутворення на ринку кріплення України.

Ціна того чи іншого кріпильного вироби (болти, гвинти, штифти, шпильки, гайки тощо) визначається декількома факторами ― сформулюємо основні:

 • наявність виробників в Україні
 • масштаби виробництва
 • наявність і розміри складських запасів у торгуючих компаній
 • технологічні фактори
 • розмір замовляється Покупцем партії кріплення

Розберемо докладніше.

Типи виробництва. Їх вплив на ціну кріплення

Виробників кріплення в Україні можна умовно розділити на дві групи:

 • великі заводи-виробники, які виготовляють продукцію на свій склад і потім реалізують її вже зі складу. Такі виробники мають певний обмежений асортимент виробленої продукції і замовлення на виготовлення інших видів кріплення практично не виконують. Заводи-виробники виготовляють тільки стандартний кріплення, нормований документами ГОСТ, DIN, ISO.
 • дрібні підприємства-виробники, які виготовляють кріплення під замовлення. Як правило, такі виробники не мають складських запасів виробленої продукції або такий запас дуже обмежений. Їх перевагою є широкий асортимент виробленої продукції (в тому числі і нестандартної) пов'язаний з гнучкістю виробництва, що дозволяє максимально задовольнити запити Покупця.

Виробництво кріплення, як і будь-яке інше, за обсягами умовно поділяється на масове (понад 1 000 000 штук одного типорозміру продукції), серійне (від 1 000 шт до 1 000 000 штук) і одиничне (від 1 шт до 1 000 штук).

Масове виробництво

Цілком зрозуміло те, що, чим більше продукції виробляється за фіксований проміжок часу (наприклад, місяць), тим дешевше її собівартість. Це пов'язано з тим, що накладні витрати при виробництві (енергетичні, транспортно-логістичні, технологічні, витрати на утримання інженерно-технічного персоналу, на утримання будівель і споруд, витрати по зберіганню та ін) розподіляються на більшу кількість продукції.

Масове виробництво досяжно на великих заводах-виробниках при виготовленні стандартного кріплення, який має широке загальномашинобудівне або залізничне застосування. При масовому виробництві технологічний цикл передбачає побудова виробничої лінії, що складається з автоматичного обладнання ― просто кажучи: "з одного боку вставили дріт, а з іншого сиплеться в контейнер готова продукція". Участь людини в такому виробництві мінімально, а отже і витрати на зарплату теж мінімальні в перерахунку на одиницю продукції. Завдяки високотехнологічним автоматичним верстатів ― высадочным пресів об'ємного штампування ― відходів при виробництві дуже мало.

Приклад виготовлення болтів і гайок при масовому виробництві наведено у наступному відео:

Отже, найдешевший кріплення виходить при масовому виробництві. Шкода тільки, що масових виробників кріплення в Україні "раз-два та й усе". Та й асортимент у них хоч із часом і розширюється, але дуже обмежений, і, як раніше вже зазначалося, складається тільки із стандартизованих видів кріплення (ГОСТ, DIN, ISO). Це призводить до того, що якщо Вам з якихось причин, необхідна, наприклад, гайка з висотою 51 мм, а стандарт на гайки передбачає висоту 50 мм, то придбати у вільному продажу гайку масового виробника необхідної Вам висоти Ви не зможете ― доведеться замовляти виготовлення такої гайки у більш дрібних виробників, так як масовий виробник за Ваше замовлення не візьметься ― та ціна гайки буде в рази дорожче, ніж стандартної гайки масового виробника, а все із-за різниці в 1 мм! Тому, якщо Вам потрібен кріплення, який масові заводи не виробляють ― то необхідно звертатися із замовленням до більш дрібним виробникам.

Серійне виробництво

В залежності від розмірів партії замовлення кріплення виробництво може бути серійним або одиничним.

Серійне виробництво, в свою чергу, поділяється на дрібносерійне (від 1 000 до 10 000 шт шт), серійне (від 10 000 до 100 000 шт шт) і великосерійне (від 100 000 шт до 1 000 000 шт.), що теж суттєво впливає на ціну готового виробу. Для серійного виробництва характерні напівавтоматичні верстати та обладнання, які можуть бути зібрані в технологічні зв'язки. При тому участь людини необхідно при переміщенні заготовок і напівфабрикатів між етапами виробництва. Цілком можливий також досить високий рівень відходів, так як часто обробка відбувається методом точіння. Все це, як Ви розумієте, збільшує собівартість продукції. Хоча, що сформувалася в таких умовах ціна, у багатьох випадках, здається цілком прийнятною Покупцеві.

Невелика складність полягає в тому, що продукція виробляється під конкретного Покупця за його замовленням, і у вільному продажу у виробника недоступна. І, при розміщенні замовлення на такому підприємстві, Ваше замовлення повинен бути "серійним": тобто, мати достатній обсяг в штуках і бути повторюваним щомісячно, щоквартально або щорічно. Як правило, при знаходженні гідного "донора" ― Замовника з великими обсягами замовлення однотипної продукції, таке підприємство-серійний виробник для всіх інших потенційних Замовників надовго "зникає" з ринку пропозицій.

Одиничне виробництво

У випадку, коли Вам потрібен кріплення в кількості до 1 000 штук і масово такий кріплення не випускається, то допомогти в такому питанні зможуть підприємства-виробники з одиничним видом виробництва.

При одиничному виробництві використовується парк одиночних верстатів: фрезерних, токарних, свердлильних, шліфувальних, револьверних та багато людино-годин праці. Такий вид виробництва самий низькопродуктивний, має високий рівень трудовитрат. Кріплення виготовляється виключно під замовлення Покупця. Кількість відходів при виготовленні одиниці продукції максимальна з усіх раніше розглянутих видів виробництва. Всі накладні витрати розподіляються на порівняно невелику кількість продукції замовлення. Але, при всіх перерахованих недоліки, перевагою одиничного виробництва є максимальна гнучкість виробництва, здатність швидко перебудовуватися і підлаштовуватися під самі різноманітні невеликі замовлення. Такий одиничний виробник може виконати майже будь-які побажання Замовника, але за кожен "каприз" доведеться заплатити. Одиничне виробництво ― саме клопітка і дороге. Ціна однієї і тієї ж гайки, згаданої на початку, виготовленої при масовому і при одиничному виробництвах, може відрізнятися у 10 і більше разів, тільки з-за особливостей видів виробництва.

ТОВ "ТАНТАЛ" є підприємством-виготовлювачем з одиничним типом виробництва.

Вплив технологічних факторів

Крім типу виробництва на ціну кріплення впливають різні технологічні фактори. Безпосередньо у самому процесі виробництва на ціноутворення впливають:

 • необхідний матеріал ― різні матеріали мають різну вартість у вихідній сировині: коло, шестигранник, квадрат, лист. Масові заводи-виробники виготовляють кріплення з певних марок сталі (латуні). У випадку, якщо необхідно придбати такий же кріплення, як у масового виробника, але з іншої марки сталі (латуні), необхідно розмістити замовлення у серійного або одиничного виробника, що тягне за собою значне подорожчання кріплення. Наочним прикладом може служити ситуація, коли в технічній документації інженерами-конструкторами закладені вимоги, щоб кріплення був виготовлений із Сталі 45. При масовому виробництві для досягнення класів міцності болтів ряду 5.8; 8.8; 10.9 використовуються сталі (відповідно): Ст.20, Ст.35, Ст.40Х. Сталь 45 не використовується в масовому виробництві, і, як наслідок, купити болти зі Сталі 45 у вільному продажу, і при цьому недорого, не представляється можливим. Вихід один ― необхідно розміщувати замовлення у серійних (одиничних) виробників, платити дорожче, і чекати виконання замовлення.
 • необхідний клас міцності ― зумовлює необхідність додаткової термічної обробки і збільшує собівартість кріплення. Існує пряма залежність: чим вище клас міцності ― тим дорожче кріплення (дорожче коштує сировина для кріплення і збільшується трудомісткість процесу термообробки).
 • необхідне захисне покриття ― при великих габаритах кріплення нанесення покриття може істотно вплинути на ціну готового виробу з-за технологічних особливостей нанесення покриттів
 • необхідний клас точності ― зумовлює тип обладнання, кількість циклів і режими обробки для виробництва того чи іншого кріплення. Класи точності А, В і С (самий високий А) теж впливають на вартість кріплення
 • розміри кріплення ― чинні стандарти на різний кріплення містять у собі затверджені геометричні параметри для кожного виду кріплення. Масово виробляється саме такий стандартизований кріплення з фіксованими параметрами. Будь-які відхилення в розмірах від стандартних (наприклад, дуже мала або дуже велика довжина болта) ведуть до неможливості придбати такі болти від масового виробника ― необхідно виготовляти їх під індивідуальне замовлення за розцінками одиничного виробника. Таким чином, міліметрові відхилення від стандартних розмірів призводять до подорожчання кріплення в рази.

Торгівельні компанії і ціна кріплення

Так як виробники в Україні виготовляють обмежений асортимент кріплення, то на ринку виникає велика ніша, що стосується кріплення, яке в Україні не виробляється. Цю нішу заповнюють торгівельні компанії, які імпортують кріплення іноземного виробництва.

Ціноутворення на імпортний кріплення в торгуючих компаній дуже гнучке. При формуванні ціни на який-небудь конкретний вид кріплення торгуюча компанія обмежена конкуренцією з боку інших торгуючих компаній, а також з боку українських виробників (серійних і одиничних), які в принципі можуть виготовити цей конкретний вид кріплення.

В результаті одночасної конкуренції і з одиничними, і з серійними виробниками, формуються різні ціни на один і той же кріплення, що прямо залежать від розміру замовлення Покупця: роздрібні ціни, дрібнооптові ціни, оптові ціни.

Солідні торгівельні компанії, які багато років працюють на ринку, як правило, мають значний складський запас кріплення як українських масових виробників, так і кріплення іноземного виробництва ― для більш швидкого реагування на заявки своїх Покупців. Однак, торгуючої компанії, що має весь (або майже весь) асортимент кріплення у своїх складських запасах, поки в Україні немає. Це пов'язано з дуже великим асортиментом кріплення взагалі і вкрай низьким, іноді майже відсутньою, попитом на окремі види металовиробів і кріплення, що веде до економічної недоцільності створення складських запасів такий метизної продукції. Тому, багато видів кріплення поставляються торговельними компаніями з Європи або Китаю безпосередньо під замовлення Покупця. І в цьому випадку всі витрати по доставці лягають на ціну саме цієї замовленої партії кріплення, що призводить до подорожчання одиниці продукції, а при малій партії замовлення подорожчання може бути 200%, 300% і більше.

ТОВ "ТАНТАЛ" є одночасно торгує компанією і підприємством-виробником з одиничним типом виробництва, що дає безсумнівні переваги для Покупців в задоволенні їх різноманітних замовлень. Комбінація складського запасу готової продукції і виробництва дозволяє швидше виконувати багатозадачні замовлення Покупців, які містять як стандартний, так і нестандартний кріплення.

Підсумки

В результаті роздумів на тему ціноутворення можна резюмувати:

 • найдешевший метизи ― продукція українських заводів-виготовлювачів з масовим виробництвом ― це самий "простий" кріплення (найбільш широкого загальномашинобудівного застосування, низького класу міцності, середніх розмірів і довжини, без покриття). Такий вид кріплення продається в кілограмах і тоннах, є в наявності в складських запасах багатьох торгуючих компаній і вільно доступний до купівлі. Типовий приклад такого кріплення: Гайки шестигранні класу точності за ГОСТ 5915-70 з різьбою від М6 до М16. Не можна не брати до уваги також і продукцію масових виробників з Китаю, які за ціною, можуть "побороти" кого завгодно. До превеликий жаль Покупців, культура добросовісної конкуренції ― це в Китаї досить розмите поняття, коли справа стосується експорту (самі для себе вони виробляють якісний продукт). Є добросовісні виробники з Піднебесної, а є відверті фальсифікатори: і відрізнити продукцію перших від других візуально практично неможливо ― тільки з допомогою хімічного аналізу і випробувань. Буквально відбувається ситуація "не вір очам своїм": нібито високоміцний болт з маркуванням класу міцності на голівці "10.9" не відповідає не те, що вказаного класу міцності, ― на перевірку виявляється низкопрочным з класом міцності 4.8, хоча дуже гарний і блискучий. Тому багато Покупців, неодноразово зіткнувшись з підробкою невідповідної якості, більше не хочуть навіть чути про китайському кріпленні. Але, незважаючи на це, ціни на кріплення китайських виробників безпосередньо впливають на ціни українських масових виробників, перешкоджаючи надмірному їх підвищення.
 • чим більше вимог пред'являється до кріплення, тим вище його вартість. Багато різноманітні види більш "складного" кріплення виробляються європейськими виробниками і доступні до придбання у європейських торгуючих компаній. Ціна на такий кріплення формується європейськими торговельними компаніями за упаковку або за штуку і придбати його, найчастіше, можна тільки під замовлення з постачанням прямо з європейського складу.
 • самый дорогой крепёж ― антипод самого дешёвого. Нерядовой материал, нестандартные размеры, мелкий шаг резьбы, высокий класс прочности, защитное покрытие, малый размер партии заказа ― каждый из этих параметров вносит свою лепту в рост цены на заказываемый крепёж. И самый дорогой крепёж ― антипод самого дешёвого ― например, специальный высокопрочный пустотелый болт с фигурной головкой М56х2х740 с мелким шагом из легированной жаропрочной стали с фосфатированным покрытием при заказе в количестве 1 штука.

Надеемся, что хоть немного прояснили ситуацию с ценами на крепёж.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner