Продавець ТОВ "ТАНТАЛ" розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
129 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

ТАНТАЛ
+380 (99) 543-65-69
+380 (98) 672-21-58

Вставки дротяні різьбові. Ремонт, створення і посилення різьби

Вставки дротяні різьбові. Ремонт, створення і посилення різьби

Зірвана різьба - що робити?

Пошкодження різьби в отворах різних деталей явище дуже поширене. Пошкодження може відбутися як при виготовленні деталі, так і під час її експлуатації. Ніхто не застрахований від цього.

У більшості випадків ремонт або відновлення різьби зводиться до розсвердлювання отвору під більший діаметр подальшому нарізанням нової різьби. Однак, це не завжди зручно і не завжди можливо.

Що ж робити? На допомогу приходить простий і ефективний метод ремонту пошкодженої різьби за допомогою дротових різьбових вставок. Цей вперше був застосований ще у тридцятих роках минулого століття, і, в даний час, досить поширений по всьому світу. На превеликий жаль, у нас він застосовується вкрай рідко і тільки набирає популярність. Рідкість застосування пояснюється елементарною непоінформованістю про те, що такий спосіб взагалі існує, а швидка популяризація - простотою і зручністю методу ремонту.

Виробництвом пружних вставок та обладнання для їх встановлення в світі займається дуже багато фірм. Вироблені ними вставки можуть незначно відрізнятися за формою, матеріалом, з якого зроблені. Існують непринципові відмінності технологій установки, демонтажу, відповідних інструментів, що пропонуються окремими виробниками, однак загальні принципи даного методу залишаються незмінними протягом багатьох років.

Система відновлення різьби

Комплексне пропозицію з різьбових вставок, технології їх установки та інструменту зазвичай іменується "система" c додаванням розпізнавального фірмової назви. Наприклад:

  • система "V-coil"
  • система "Recoil"
  • система "BaerCoil"
  • система "HeliCoil"
  • і так далі.

Є і виробники, що пропонують тільки вставки – особливо багато їх в Китаї, де дуже швидко вчаться на помилках інших, і з великим ентузіазмом беруть на озброєння саме передове, що є у світі.

Як вже зазначалося, типова система складається з дротяних різьбових вставок та інструменту для установки цих різьбових вставок в отвір, який попередньо підготовляється за допомогою вхідних в комплект поставки свердел (можна використовувати і свої свердла) і спеціальних інструментів, трохи відрізняються від стандартних. Ось тут як раз настійно рекомендується застосовувати лише ці, спеціальні мітчики.

Дротяна різьбова вставка

Дротові різьбові вставки являють собою спіраль з ромбічним профілем високої точності, на внутрішній поверхні вставки таким же, як у різьби. Виготовляються різьбові вставки з різних матеріалів. Найбільш поширені вставки з високоякісної нержавіючої сталі, що дозволяє повністю забути про корозії.

 

Різьбові вставки мають певну кількість витків. Стандартно випускаються вставки 1d, 1,5 d, 2d, 2,5 d, 3d. Це означає, що довжина вставки дорівнює одному діаметру, двом діаметрам і так далі. Але випускаються і інші спеціальні вставки з іншими розмірами.

Найбільше поширення у світі одержали вставки забезпечені сервісним язичком, хоча випускаються і пружинні дротяні вставки іншої конструкції. Інсталяційний язичок служить тільки для встановлення вставки в заздалегідь підготовлений отвір і легко обламується після установки, завдяки спеціальному надрізу. При ремонті різьби в глухих отворах обламувати язичок зовсім не обов'язково.

Установка різьбовий вставки

Розглянутий нами метод відновлення різьби в отворі загальновизнаний найбільш дешевим з усіх існуючих. Він надзвичайно простий - необхідно виконати три дії:

1. Свердління

Отвір з пошкодженої різьбленням засверлюється для видалення пошкодженої різьби. Рекомендований діаметр свердла залежить від виду різьблення та її параметрів, і зазвичай наводиться кожним виробником в спеціальних таблицях - рекомендаціях. Виробники вставок пропонують до постачання всю гаму рекомендованих свердел, проте ніщо не заважає використовувати стандартні свердла необхідного розміру.

2. Нарізання різьби

Нарізати різьблення мітчиком відповідного діаметру. Мітчики пропонованих систем мають певні відмінності від стандартних, тому використовувати мітчик йде в комплекті (рекомендовані виробником) ОБОВ'ЯЗКОВО!

3. Установка дротової вставки пружинної

З допомогою спеціального пристосування, що також входить в комплект кожної системи, зробити установку різьбовий вставки в підготовлений отвір.

В результаті ми отримуємо нову різьбу, не тільки не поступається за своїми характеристиками міцності, оригінальної різьбі, але значно її перевищує.

При необхідності, різьбові вставки за допомогою спеціальних пристосувань, знову ж входять в "систему", можна витягати.

Для обламування і вилучення інсталяційного язичка застосовується спеціальний інструмент, а на вставках великого діаметру – звичайні плоскогубці і т. д.

Переваги застосування різьбових вставок

Зовнішній діаметр кожної різьбовий вставки у вільному стані більше приймаючої різьби на точно розраховану величину. Ця різниця забезпечує необхідний натяг у місці посадки різьбовий вставки і не дає їй самостійно викручуватися. Різьбові вставки стійко і практично без зазору розташовуються в різьбі. При такій дуже міцною посадці повністю відпадає необхідність використовувати клей для фіксації, як у випадку з класичної втулкою.

Пружні властивості різьбових вставок дозволяють рівномірно розподілити навантаження і напруги. Кутова і крокова похибка компенсуються по всій довжині різьбовий вставки , в результаті чого досягаються ідеальні умови для передачі зусилля між болтом і адміністратора різьбленням і, як наслідок, – збільшення терміну служби різьбового з'єднання при будь-яких статичних і динамічних навантаженнях.

Для ще більш міцної посадки і, відповідно, ще більш надійного різьбового з'єднання, випускаються спеціальні, блокирующиеся різьбові вставки (такі вставки мають інший колір, відмінний від стандартних – зазвичай червоний).

Від звичайних вставок блокирующиеся відрізняються тим, що один з витків виконаний у формі шестикутника. Саме це і запобігає викручування різьбовий вставки разом з болтом. А так само повністю запобігає мимовільне викручування різьбовий вставки і болта при вібраціях, циклічних температурних змінах.

 

Хоч ми й говоримо про системах для ремонту різьбових з'єднань, але найбільш цікаве їх застосування - посилення несучої здатності різьби в корпусних деталях, деталі складної форми, великих розмірів або високої вартості, а також створення різьбової поверхні в крихких матеріалах.

Описувані системи дозволяють створити надміцні різьбові з'єднання, допускає велику навантаження в металах низької міцності (алюміній, сплави на основі алюмінію і магнію), а також у пластиці або дереві. З'являється можливість виготовлення та відновлення різьбових отворів у тонкостінних деталях, зменшується знос різьби при частих загвинчуваннях і отвинчиваниях.

Застосування пружинних різьбових вставок надає конструктору свободу у виборі матеріалу і його товщини. Через зменшення напруг в різьбовому з'єднанні, конструктор вільний підбирати кріпильні елементи менших розмірів, ніж зазвичай, без застосування вставок.

Внаслідок зменшення місця з'єднання і скорочення розміру, наприклад болта, а також економії матеріалу, робочого простору і ваги при однакових або більш високих вимогах, що пред'являються до резьбовому з'єднанню, досягається значне скорочення витрат.

Ще одне застосування різьбових вставок - легкий перехід з однієї різьби на іншу, наприклад з дюймової на метричну.

Спектр застосування різьбових вставок дуже великий. Це та автомайстерні, і авіаційні майстерні, судноремонтні заводи, різні машинобудівні підприємства. Різьбові вставки застосовуються також і в медичному обладнанні, при виробництві пластмасових виробів та виробів з дерева - вставки застосовуються скрізь, де потрібна якісна різьблення для надійних різьбових з'єднань.

В якості прикладу можна сказати, що в каталозі, який представляє дротяні різьбові вставки системи "HeliCoil", є згадка, що в конструкції літака Боїнг 747 використовуються 250 000 (двісті п'ятдесят тисяч !!!!) різних різьбових вставок цієї системи,- і це один з чинників, що сприяє найвищої міцності та надійності цього літака.

Повертаючись до питання ремонту, потрібно відзначити, що різьбові вставки добре зарекомендували себе в самих різних галузях, таких, як ремонт авто - і мототехніки, при ремонтах вузлів виконаних із сплавів алюмінію - головки блоку циліндрів, коробки передач і т. д. Різьбові вставки дуже надійно ведуть себе при ремонтах різьби свічок та форсунок. Для цих цілей випускаються спеціальні вставки і спеціальний інструмент. Широке застосування різьбові вставки отримали при ремонтах турбін на атомних електростанціях. В даному випадку потрібно зазначити, що ремонтні вставки виробляються також дуже великих розмірів.

Незамінними різьбові вставки будуть і в авіаційних майстернях, у майстернях військової техніки. Практично скрізь, де потрібне швидке відновлення пошкодженої різьби без заміни вузлів і механізмів.ТОВ "ТАНТАЛ" висловлює подяку ТОВ "ШЛІФ", Республіка Білорусь, за підготовку хорошої оглядової статті.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner